Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 12:58
 
Sıla'nın Görüntülerini Yayınladığı İçin Eleştirilen Buket Aydın'dan Sert Yanıt: Ahmet Kural'ı Tanısam da Savunmazdım
ARŞİV Haberi
Sıla'nın Görüntülerini Yayınladığı İçin Eleştirilen Buket Aydın'dan Sert Yanıt: Ahmet Kural'ı Tanısam da Savunmazdım

Kanal D Haber'in sunucusu Buket Aydın, Sıla'nın şiddet gördüğünü iddia ettikten sonra çekilen görüntüleri yayınladığı için "Ahmet Kural'ı aklamaya çalışıyor" diyerek tepki gösteren Nagehan Alçı'ya "Ahmet Kural'ı tanımam, tanısam da savunmam" diyerek cevap verdi.

Sıla'nın Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ettiği günden 18 saat sonra şarkı söylediği görüntüler geçen cuma günü Buket Aydın'la Kanal D Haber'de yayınlamıştı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından Nagehan Alçı, "Yazıklar olsun Kanal D,Ahmet Kural'ın açıklamalarını vererek açıkça bir "erkek aklama destanı" yazmışlar." diyerek tepki gösterdi. Alçı'ya jet hızında yanıt veren Buket Aydın ise, "Ahmet Kural'ı tanımam, tanısam da savunmam" diyerek cevap verdi.

"DAVANIN İZLEYİCİSİYKEN AKTÖRÜ HALİNE GETİRİLMEYE ÇALIŞTIM"

İşte Buket Aydın'ın açıklamasından satırbaşları; "Kamuoyuna Ahmet Kural'ın Sıla'yı darp etmesi iddiasıyla yansıyan davanın sadece bir izleyicisiyken adeta bir aktörü haline getirilmeye çalışmaktan çok büyük bir rahatsızlık duyuyorum. Olay ilk ortaya çıktığında Ahmet Kural'ın Kanal D Haber'e yapmış olduğu açıklanmanın ardından tepkilerin odağına oturtulmak istendim. Sonrasında Sıla Hanım ile telefonda görüşüp habercilik etiği çerçevesinde bu görüntüyü yayınladığımızı anlattım.

"GÖRÜNTÜLERİ SORUŞTURMA DOSYASINDAKİ HALİNİ YAYINLADIK"

Ardından en son bu cuma günü soruşturma dosyasına giren "olaydan sonra çekildiği iddia edilen görüntüleri" kamuoyuna sunduk. Sıla hanımın pazartesi günü gazeteci Nagehan Alçı'ya yaptığı açıklamada çok net görebileceğiniz gibi görüntülerin olaydan sonra çekildiği doğrudur. Kanal D haberin görüntüyü buzladığı iddia edilmiş. Oysa ki biz soruşturma dosyasındaki halini yayınladık. Yüce adaletin elindeki bir delili alarak herhangi bir buzlama yapmamız ve böyle yayınlamamız söz konusu değildir. Kanal D Haber'in anchorwoman'ı olarak bana gerçek anchor yok gerçek anchor değil diyenlere şu soruyu sorarım. Burada ben tek başıma mı çalışıyorum?

"GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMAK HABER MERKEZİNİN EN DOĞAL HAKKIDIR"

Koskoca bir ekip var. Bu görüntü getirilmiş. Ben nasıl, ne gerekçe ile bunu akıştan attırabilirim? Sıla Hanım görüntülerin olaydan sonra çekildiğini doğruluyor. Görüntüde soruşturma dosyasından alınmış. Bunu yayınlamak haber merkezimizin en doğal hakkıdır ki; tekrar söylüyorum burası benim isteklerime göre yönetilen, insanların emeğinin yok sayıldığı bir yer değil.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Sıla'nın, Görüntülerini, Yayınladığı, İçin, Eleştirilen, Buket, Aydın'dan, Sert, Yanıt:, Ahmet, Kural'ı, Tanısam, da, Savunmazdım,
Yorumlar
Haber Yazılımı