Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 11:13
 
Netflix'ten son dakika açıklaması
GÜNDEM Haberi
Netflix'ten son dakika açıklaması

RTÜK'ün sansür içeren yeni yönetmeliğinin devreye girmesinden sonra Netflix'in lisans başvurusu yapmadığı ve Türkiye'den çekilebileceği konuşuluyordu. Netflix'ten açıklama geldi.

Netflix, İnternet üzerinden yayın yapan televizyon kanalları ve medya kuruluşlarına RTÜK denetimi getirilmesinin ardından Türkiye piyasasından çekileceği iddialarına son noktayı koydu.

İşte Netflix Sözcüsünün açıklaması şöyle:

“İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz.

 

Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz.

Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.”

Saygılarımızla,

NETFLIX TÜRKİYE

Kaynak: Editör:
Etiketler: Netflix'ten, son, dakika, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı