Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 12:48
 
Netflix, Elif Şafak'ın 'Aşk' adlı kitabının haklarını aldı
Başarılı yazar Elif Şafak'ın 'Aşk' adlı kitabının haklarını Netflix aldı
DÜNYA Haberi
Netflix, Elif Şafak'ın 'Aşk' adlı kitabının haklarını aldı

Netflix, bugün Almanya’nın en büyük kitap fuarlarından biri olan The Frankfurter Buchmesse’te, Man Booker ödül adayı, eleştirmenler tarafından övgüyle bahsedilen başarılı yazar Elif Şafak'ın 'Aşk' adlı kitabının haklarını aldığını duyurdu.

Önümüzdeki dönem için bu kitaptan yola çıkılarak çekilecek orijinal dizinin prodüksiyon ve zamanlama detayları henüz belirlenmedi.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Şafak'ın son kitabı 'Man Booker' ödüllerinde kısa listeye kaldı. Netflix ile olan anlaşma Curtos Brown Group’tan Luke Speed tarafından komisyonlanmıştır.

Elif Shafak imzalı 'Aşk' kitabı 2011’de yayımlanması üzerine sadece Türkiye'de 850.000’den fazla kopya satış rakamına ulaşmasının ardından 37 dile çevrildi. Bu bağlamda, The Royal Society of Literature üyesi olan Shafak, çağdaş edebiyatın en ünlü isimleri arasında yerini aldı. Bu kitapta okur hikaye içinde hikaye keşfederek Shafak'ın derin hayal dünyasına bir adım atıyor. Yedi yüzyıla yayılan ve tamamen iki farklı kültür üzerinden birbirine ayna tutan bu iki paralel hikayede okur 13. yüzyılın en önemli şair ve mutasavvıfı Mevlânâ Celâleddin Rûmî, Sufizm ve evrensel düzeyde bir aşk arama üzerine derin bir keşfe çıkıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Netflix,, Elif, Şafak'ın, 'Aşk', adlı, kitabının, haklarını, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı