Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:37
 
Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama
Fox TV'de yayınlanan Mucize Doktor dizisinde "Nazlı" karakterini canlandıran oyuncu Sinem Ünsal rolüyle ilgili açıklamada bulundu. Sinem Ünsal dizi senaryosunu okuduğunda...
OYUNCULAR Haberi
Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde hayata geçirilen 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında gerçekleştirilen “Senaryo Sohbetleri” programın onuncu bölümünün konuğu Mucize Doktor dizisinde "Nazlı" karakterini canlandıran oyuncu Sinem Ünsal’dı.

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:2

“Oyuncu Olmak İçin Bavulumu Toplayıp İstanbul’a Gittim”

Programda ilk olarak “Oyuncu olma hikayen nasıl başladı?” sorusuna cevap veren Sinem Ünsal, konservatuvar mezunu olmadığını fakat her zaman oyuncu olmak istediğini ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun olduktan sonra da bavulunu toplayıp İstanbul’a giderek bu yolculuk için ilk adımını attığını söyledi

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:3

Ünsal, oyunculuk macerasını şu cümlerlerle devam ettirdi: “Konservatuvarda dört sene daha kaybetmemek için oyunculuk eğitimi almaya başladım ve bir yandan da bu ders ücretlerini karşılamak ve İstanbul’da yaşayabilmek adına bir yayınevinde editor asistanı olarak çalışıyordum. 

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:4

Çok yoğun bir tempom vardı fakat ben çok mutluydum. Çok yoğun bir tempom vardı fakat ben çok mutluydum. Daha sonra menajerimle birlikte çalıştık. Tiyatrocu olmak için konservatuvar eğitimi almayı çok istiyordum. 

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:5

Bunun için de yüksek lisansa odaklandığım bir süreçte Çobanyıldızı dizisinden bir teklif geldi ve audition’dan hemen iki gün sonra da sete çıktım ve oyunculuk kariyerim böylelikle başlamış oldu”.

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:6

“Bir Oyuncu İçin Senaryoyu Okuma Süreci Çok Önemlidir”

“Oyunculukta herhangi bir projenin içinde yer aldığınızda öncelikle senaryoyu görüyorsunuz. Onu anlamak ve karakterinizi senaryoyu okuma sürecinde analiz etmek oyunculuk açısından çok önemlidir” diyen Sinem Ünsal lisans eğitiminde okuduğu Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünün bu süreçte kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi.

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:7

Mucize Doktor dizisini ve dizideki rolü hakkında da bilgiler paylaştı. Dizinin senaryosu kendisine geldiğinde ve onu ilk okuduğunda zihninde sahnelerin birer birer canlandığını Nazlı karakterini derinlemesine bir şekilde anladığını ifade etti. 

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:8

Ünsal diziye dair görüşlerini şu cümlelerle sürdürdü:

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:9

“Daha dizinin ilk bölüm senaryosunu okuduğumda dizinin çok hassas bir konuyu işlemesi beni çok farklı duygulara itti. 

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:10

Senaryoda her sahneyi merakla okudum ve bu hassas konuyu oldukça hassas bir şekilde ele alması başarısından dolayı da senarist Pınar Bulut’u tebrik ettim”.

 

Mucize Doktor'un Nazlı'sından rolüyle ilgili açıklama - Sayfa:11

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Mucize, Doktor'un, Nazlı'sından, rolüyle, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı