Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 14:03
 
Mhp'nin Af Teklifi Kabul Edilirse Hapse Girmekten Kurtulacaklar
ARŞİV Haberi
Mhp'nin Af Teklifi Kabul Edilirse Hapse Girmekten Kurtulacaklar

MHP'nin Af Teklifi Kabul Edilirse, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren Hapse Girmeyecek MHP'nin Meclis'e sunduğu af teklifi kabul edildiği takdirde uyuşturucu ticareti suçundan haklarında hapis istemi olan Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren cezaevine girmeyecek. Yazar Emrah Serbes de 1 yıl sonra tahliye olacak.

MHP'nin TBMM'ye sunduğu af teklifinde detaylar belli oldu. Kanun teklifinin yasalaşması halinde de ilk etapta 162 bin 989 mahkum tahliye edilecek. Kanun teklifi ile uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca da cezaevine girmekten kurtulacak.

ÇAĞATAY ULUSOY, GİZEM KARACA VE CENK EREN HAPSE GİRMEKTEN KURTULACAK

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, yine kanun teklifi ile uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca da cezaevine girmekten kurtulacak. Aynı davada 6 yıl 3 ay hapse çarptırılan şarkıcı Cenk Eren de infaz yasasına göre cezasının yatarı 4 yıl 2 ay olduğu için bu teklifin kabul edilmesi halinde cezaevine girmeyecek. Teklifte cezasından indirim alabilecek suçlular kapsamında uyuşturucu ticaretiyle uğraşan 50 bin 386 bulunuyor. MHP, indirimden yararlanacakların çocuk yaştaki 'torbacı' denilen kişiler olduğunu ve onların sorunlarına dikkat çekmek için teklife dahil edildiğini savunuyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Mhp'nin, Af, Teklifi, Kabul, Edilirse, Hapse, Girmekten, Kurtulacaklar,
-
Yorumlar
Haber Yazılımı