Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 09:41
 
3. Havalimanı Çalışanlarına Destek Olmak İçin Konserlerini İptal Etti
ARŞİV Haberi
3. Havalimanı Çalışanlarına Destek Olmak İçin Konserlerini İptal Etti

Manuş Baba, 3. Havalimanı Çalışanlarına Destek Olmak İçin Konserlerini İptal Etti Ünlü şarkıcı Manuş Baba, 3. Havalimanı Yerleşkesinde vereceği konserleri iptal etti. Manuş'un bu kararı kötü çalışma koşullarından dolayı eylem yapan işçilere destek vermek için yaptığı konuşulmaya başlandı.

Sözcü'nün haberine göre, 'Manuş Baba' ismiyle bilinen Mustafa Özkan, sosyal medya hesabından 19 – 24 Eylül 2018 tarihleri arasında organize edilen konserlerini iptal ettiğini duyurdu. Şarkıcının konserlerini 3. Havalimanı işçilerinin ağır çalışma koşullarını protesto etmelerine destek olmak için iptal ettiği iddia edildi.

İŞÇİLERE DESTEK VERMEK İÇİN KONSERLERİNİ İPTAL ETTİ

3. Havalimanı Yerleşkesinde düzenlenen 'Teknofest' etkinliğinde katılımcı sanatçılar arasında olan Manuş Baba'nın konserlerini neden iptal ettiği açıklanmazken, konserlerin iptal gerekçesinin çalışma koşullarını protesto etmek olduğu iddia edildi. Manuş Baba'nın 'Teknofest' etkinliğine katılması sosyal medyada günlerdir tepkiyle karşılanmıştı.

24 İŞÇİ TUTUKLANDI

2013 yılında ihalesi yapılan ve o dönem 'Cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi' olarak tanıtılan 3. Havalimanı'nda kötü çalışma koşullarını protesto ettikleri için gözaltına alınan ve savcılık işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 28 işçiden 24'ü tutuklanmış, 4'ü adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılmıştı.

BABASI MEVSİMLİK İŞÇİLİK YAPIYORDU

Ünlü şarkıcı, babası mevsimlik işçi olduğu için 1996 yılının bahar ayında ailesiyle birlikte Antalya'ya göç etmişler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 3., Havalimanı, Çalışanlarına, Destek, Olmak, İçin, Konserlerini, İptal, Etti,
-
Yorumlar
Haber Yazılımı